7 medailových umístění na poháru ČR desetiletých - Morava

12.06.2022 20:36

V sobotu 11. 6. 2022 proběhly v Prostějově závody – Letní pohár ČR desetiletých - Morava.

Pro danou kategorii je to nejvyšší soutěž ČR. Za náš klub do Prostějova odjely Helenka Bečičková
a Agátka Votrubcová. Na tyto závody se kvalifikovala i Anežka Moravcová, ale z důvodu nemoci
se nemohla zúčastnit.

Děvčata potvrdila výbornou připravenost, bojovnost a taky si z těchto závodů přivezly
7 medailových umístění.

Ty nejcennější, zlaté, si vybojovala Agátka Votrubcová v disciplínách 50 m motýlek
a 100 m volný způsob a získala tak dva tituly Mistryně ČR – Morava. K tomu si přidala stříbrnou medaili za 50 m volný způsob a na 50 m prsa a 200 volný způsob si doplavala pro bronz.

1. místo        50 M             40,59

1. místo        100 VZ          1:18,25

2. místo        50 VZ             36,79

3. místo        50 P               47,08

3. místo        200 VZ          2:55,50

Helenka Bečičková získala dva cenné kovy, stříbrnou medaili v disciplíně 50 m znak
a bronzovou za 100 m znak, v ostatních disciplínách zaplavala také velmi dobře, 2x4 místo,
1x5 místo, 1x6 místo.