O TŘEBOVSKOU MAŠINKU 2022

15.02.2022 21:22

Po dvou letech se v České Třebové opět mohl uskutečnit /díky uzavření bazénů v roce 2021 pro probíhající epidemii covidu19/ další ročník závodů O Třebovskou mašinku. Tradiční termín předposlední soboty v lednu musel být přeložen na jediný možný v únoru /nařízená karanténa oddílu/. V náhradním termínu 12. 2. 2022 nakonec úspěšně proběhl 7. ročník.

Závody pro nejmladší plavce proběhly za finanční podpory města Česká Třebová, firmy Fortel.

Náhradní termín bohužel nemohlo využít pět tradičně pozvaných klubů, proto na letošním ročníku startovalo pouze 10 oddílů se 122 plavci. Nově pozvánku na závody obdržel PK Litomyšl
a PK Pardubice. Nejstarší ročníky 2011 a 2012, během dne bojovaly na 50 metrových tratích
ve čtyřech individuálních disciplínách (prsa, znak, motýlek a volný způsob). Mladší závodníci odstartovali shodně na polovičních 25 metrových tratích. Tímto ročníkem byla do rozpisu závodu přidána další štafetová disciplína 6x25 metrů kraulové nohy s deskou, která měla velký úspěch.

Za pořadatelský oddíl závodilo 16 plavců, kteří společně vyplavali 34 osobních rekordů. Na stupně vítězů dosáhli

Helena Bečičková  ročník 2012 1 stříbrná medaile

Jindřich Bečička    ročník 2014 1 stříbrná medaile

V matematické štafetě 6x25m mix oddíly bojovaly o pořádnou porci pizzy. Zde naši plavci obsadili 7 místo. Prvenství a 3 pizzy získali SC Plavecký areál Pardubice plavci B. Druhé místo obsadil plavecký oddíl Nové Město nad Metují (2 pizzy) a třetí místo s jednou pizzou vybojoval opět SC Plavecký areál Pardubice plavci A.

V nové štafetě 6x25m kraulové nohy mix zvítězil plavecký oddíl Nové Město nad Metují, druhé místo obsadil SC Plavecký areál Pardubice plavci A a třetí místo plavecký klub Hradec Králové.

O HLAVNÍ CENU ZÁVODU, dort Třebovské mašinky, v disciplíně 8x25m volný způsob mix, první místo obsadila štafeta SC Plavecký areál Pardubice plavci B, druhé místo vybojovali plavci
z plaveckého klubu Hradec Králové a třetí místo obsadila štafeta SC Plaveckého areálu Pardubice plavci A. Domácí štafeta obsadila 7 místo.

Za hladký průběh závodů bych ještě jednou rád poděkoval celému sboru rozhodčích
a všem těm, kteří byli ochotni obětovat část soboty a tím podpořit právě nejmladší plavce,
pro které byly závody určeny. Zvláštní dík patří sponzorům, kteří svou podporou pomohli závody uskutečnit. MĚSTO ČESKÁ TŘEBOVÁ, FORTEL.