Úspěchy 2012
Oddíl byl v roce 2012 pořadatelem 26. ročníku Ceny Třebovské Lokomotivy, Krajského přeboru žactva, Krajské Olympiády škol a Vánoční ceny přípravek.
V srpnu oddíl organizoval 10.- denní soustředění v Hlinsku, dopoledne se plavalo, odpoledne jezdilo na kolech,zúčastnilo se 35 osob, v březnu vyměnili plavci na 5 dní bazén za běžky v Jizerských horách a na podzim se zúčastnilo 9 plavců soustředění krajského výběru na padesátce v Pardubicích. Do soutěžního kalendáře jsme zařadili také účast na mezinárodních závodech ve slovinské Ljublaně, na velkých cenách a závody v dálkovém plavání na otevřené vodě.
Na jaře i na podzim vyplavali naši na krajských přeborech 80 medailových umístění ve všech věkových kategoriích, 6 plavců se kvalifikovalo na Mistrovství ČR staršího žactva i dorostu, v mladší žákovské kategorii se nejvyšší soutěže zúčastnilo 10 závodníků a přivezli 21 medailí. Dva z dorostenců přestoupili na sportovní gymnázium a pokračují ve své sportovní kariéře v Kometě Brno.
Naši nejlepší / kritériem je účast a medaile z mistrovství ČR /
Anna Kluková obsadila v dorostenecké kategorii na mistrovství republiky 4. místo a získala
mnoho medailových umístění na krajských přeborech a velkých cenách.
Lukáš Kovář, Matěj Karpíšek , Ondřej Krňávek, Anna Pucholtová - medaile z krajských přeborů
Tomáš Valenta, Adam Vágner, Matěj Švíř do 10. místa na Mistrovství ČR žactva, medaile z krajských přeborů a velkých cen
Eliška Štichauerová – 6 medailí /5-1-0/ z letního a 6/4-1-1/ medailí ze zimního MČR 11.letých, několikanásobná přebornice kraje…
Vojtěch Krňávek – bronzová medaile z MČR 11. letých , medaile z krajských přeborů…
Vojtěch Novotný, Barbora Pražáková – do 6. místa na MČR 11.letých , medaile z krajských přeborů….
Denis Hýbl – 4 medaile z letního a 4 medaile ze zimního MČR 10.letých, medaile z krajských přeborů, mezioddíl. závodů…
Gabriela Valentová – bronz. medaile z MČR 10 letých, medaile z krajských přeborů
Daniela Řeháková, Natálie Stránská, Jan Vinkler, Anežka Veselá – účastnice MČR 10 letých
a medaile z krajských přeborů.
Naši plavci přivezli v průběhu roku mnoho medailových umístění z mezioddílových závodů, velkých cen…
V kategorii nejmenších 8-9 letých závodníků, máme 20 nadějí, kteří přivezli ze závodů první medailová umístění.
Mezi nejlepšími trenéry okresu za r. 2012 byla ohodnocena p. Lída Tmějová za výsledky svých svěřenců a mezi nejlepší sportovce města loňského roku byla zařazena a ohodnocena Eliška Štichauerová .
Renata Eisenvortová
vedoucí trenér oddílu plavání
Historie oddílu plavání
1981 v září byl otevřen plavecký bazén
v prosinci založen oddíl plavání při TJ Lokomotiva ČT
1982 leden první nábor dětí, do 3 let 180 členů oddílu
Protože manželé Eisenvortovi přišli z Brna, kde trénovali v Kometě Brno, měli zkušenosti se strukturou oddílu, s treninkovými metodami....
1982 v létě první soustředění
1983, 1984, 1985 účast štafeta měst 1000x100 m
1985 družstvo desetiletých vyhrálo Pohár ČR
1983-1989 účast a medaile z Mistrovství ČR žactva, držitelé krajských a českých rekordů
Oddíl na vrcholu / v žákovské reprezentaci Iveta Šuláková, Gabriela a Lenka Eisenvortová, Tomáš Linhart, Lenka Schusterová, Dana Vacková, Tomáš Trávníček, Michal Částek, Pavel Kuchyňka:…/
1986 - 2 členové oddílu přechází na sportovní gymnázium do Pardubic a Brna
1986 - 1990 družba s NDR ,město Stendhal
1981 - 1990 úzká spolupráce s plaveckou školou
1990.... problémy s financováním, útlum činnosti, nedostatek trenérů
1994 opět silná skupina družstva žaček, počet členů se opět zvyšuje, vítězí v KP, účast na MR žactva
2003 - 2005 bazén v rekonstrukci, tréninky v Ústí nad Orlicí
2001 medaile z Poháru 10tiletých ,
2002 - 2004 účast na MR žactva a dorostu
2006 medaile z MR žactva, nominace Renaty Pirklové do juniorské reprezentace
2007 - 2011 medaile z Poháru 10ti letých, 11ti letých,účast na MR žactva , dorostu, ČP
Medaile z krajských přeborů
2010 nominace Anny Klukové do reprezentačního družstva juniorů
2003,2005,2007,2009,2011 –účast na Olympijských hrách mládeže, medaile
Pořadatel Ceny Třebovské Lokomotivy 26. ročníků, dále KP žactva a dorostu, Mistrovství ČR žactva
2010, 2011 Anna Kluková člen SCM / sport.centra plavání – výběr talentů
2012 - do sport. gymnázia do Brna přechází Anna Kluková a Matěj Karpíšek